Yıllar sonra ilk yazı

Uzun bir süreden sonra merhaba … Bu web sitesinde en son bir şeyler yayınladığımdan bu yana neredeyse beş yıl geçmiş. Bu arada çok şey değişti ve web sitesini bir günlük olarak devam ettirebilme motivasyonunu sağlamak için ön yüzü biraz elden geçirdim. Hepsi mimarlık ya da kentsel meselelerle, çeşitli gazete ve dergilere yazdığım eski yazıların çoğunu şimdilik gizli tutmaya karar verdim.  Geriye dönük olarak onlara baktığımda, çoğunu şimdi olduğundan farklı yazacağımı fark ettim. Her neyse, onları başka bir zaman açarım belki… Bundan sonra bu sitenin içeriğini sadece mimari değil, ilgilendiğim her şeyi içerecek şekilde genişleteceğim. Yine de, kaçınılmaz olarak yazıların çoğu mimari veya kentsel konularla ilgili olacaktır. Çoğunlukla İngilizce yazmaya çalışacağım, ancak yazıların bazıları sadece Türkçe ve nadiren her iki dilde olacak.

Bugünlerde küresel bir salgın yaşıyoruz. Aslında Aralık ayı sonunda Çin’de başlamıştı ancak Şubat ayında İngiltere’yi vurdu. Mart ayının ortasından bu yana, tecrit ve sosyal mesafeyi koruma tedbirlerini uyguluyoruz. Ara sıra parka hava almak için çıktığımız anlar dışında beş haftadır evdeyiz. Daha sonraki yayınlarda, Corona yüzünden yaşadığımız bu yeni hayat biçimini yazabilirim.

Yukarıdaki fotoğrafı (İspanya’daki Altamira Mağarası‘ndan yaklaşık 36.000 yıl öncesinden el şablonu) ilk yazıya (yeniden başlatma da diyebiliriz) uygun bir görsel olarak seçtim. Merhaba emojisinden ? daha iyi olduğunu düşünüyorum. Birkaç gün içinde ya da belki yarın görüşmek üzere.