Hakkımda

omerkanipak_BW1994’te İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Ömer Kanıpak, 1998’te Massachusetts Institute of Technology, Mimarlık Fakültesinde Tarih, Teori ve Kritik bölümünden yüksek lisans diplomasını aldı. 2000 yılında ortakları ile birlikte kurduğu Arkitera Mimarlık Merkezi’nin yöneticiliğini yaparken merkezin proje geliştirme, pazarlama ve yurtdışı ilişkilerini on yıl boyunca sürdürdü. 2013 yılında Tasarım Atölyesi Kadıköy’ün kurulum aşamalarında bulundu ve 2014’ün ortalarına dek koordinatörlüğünü üstlendi.

Şu anda kendi kurduğu Masa Studio ofisinde İstanbul ve Londra’da mimarlık  kurumlarına ve ofislere iletişim danışmanlığı vermekte, profesyonel olarak mimari fotoğraf çekimleri yapmakta.

Profesyonel çalışmalarının yanı sıra çeşitli üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak da çalışan Ömer Kanıpak, 2017 yılına dek Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi’nde mimari proje stüdyo yürütücülüğü ve Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Building Technology ve Architectural Representation derslerini verdi.  Yerli ve yabancı yayınlarda mimari eleştiri yazılarına devam eden Kanıpak, aynı zamanda Architizer+, Ağa Han, Mies van der Rohe, Pritzker Prize, European Public Space gibi yerli ve yabancı mimarlık ödüllerinin nominasyon ve değerlendirme kurullarında görev yapmakta.

İletişim Formu